Krkonoše

 

Krkonoše - slovo, které navodí u většiny z nás vzpomínky na krásný pobyt v nejvyšších a nejnavštěvovanějších horách České republiky.

Vzpomínky na lyžařské túry po hřebenech hor, lyžařské sjezdy po upravených sjezdovkách, krásný a náročný výšlap na nejvyšší horu Krkonoš Sněžku, příjemné restaurace a v neposlední řadě ubytování ve známých horských střediscích.

Krkonoše jsou přes svou malou rozlohu pohořím s pestrou a rozmanitou přírodou, krajinou, historií i kulturou.

Poloha a vymezení Krkonoš

Krkonoše se rozprostírají v severovýchodních Čechách a státní hranice s Polskem dělí celé pohoří na dvě tvarově i rozlohově nestejné části.

Krkonoše začínají Novosvětským průsmykem a masivem Kapradníku, odkud pomyslná hranice pohoří probíhá po Jizeře a po jižním a východním úpatí Krkonoš, přibližně po linii Kořenov, Příchovice, Dolní Rokytnice, Horní Sytová, Hrabačov, Vrchlabí, Čistá, Bolkov, Mladé Buky, Babí, Křenov, Žacléř.

Podnebí Krkonoš

Krkonoše se nacházejí v mírném klimatickém pásmu, kde vedle střídání ročních období je výrazný vliv atlantického oceánu a převládajících západních větrů, které zde podmiňují silnou promněnlivost počasí.

Ubytování Krkonoše

Při návštěvě Krkonoš si můžete vybrat z rozsáhlé nabídky ubytování dle místa a typu ubytování na naších informačních webech o Krkonoších zéjména na Krkonoše a ubytování Krkonoše.

Krkonoše | ubytování Krkonoše | Rokytnice nad Jizerou